İPHONE’DAKİ KİŞİLERİ SİM KARTIMA NASIL KAYDEDERİM?

iPhone güçlü bir mobil cihazdır, ancak kullanıcılarının kişileri doğrudan SIM’e aktarmasına izin vermemesi gibi bazı dezavantajları da vardır. Bu da iPhone’u başka bir sisteme taşımak veya şebeke sağlayıcısını değiştirmek isteyenlerin biraz zorlanmasına neden oluyor.

iPhone kişilerini bir SIM karta nasıl taşıyacağınızı bilmek ister misiniz? Evet, cevapları aldık. iPhone’unuzun ne kadar eski veya yeni olduğuna bağlı olarak, geçerli olan birkaç farklı yaklaşım vardır, bu nedenle tüm iPhone nesilleri için en iyi yaklaşımları ele aldık.

Şimdi, kişileri iPhone’unuzdan SIM kartınıza nasıl kopyalayacağınızın ayrıntılarına girmeden önce, başka bir soruyu yanıtlayalım: Neden kişi listemi geçmem gerekiyor? Hızlı hareket eden bir dünyada, her şey bir anda değişebilir. Teknoloji ilerledikçe yeni ürünler ortaya çıkıyor ve tercihler değişiyor, böylece tüketiciler hala cihazları hareket ettirebiliyor. Böyle bir durumda birinden diğerine veri aktarmaya ihtiyaç vardır.

Kişileri iPhone’unuzdan bir SIM karta taşımak istemenizin yaygın nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Yeni bir cep telefonu satın almak
 • İş telefonundan özel telefona ek kişiler ekleme
 • iPhone arızalandığında veya sıfırlama yapıldığında kişileri alma

iPhone kişilerini bir SIM’e aktarmak için sahip olduğunuz gerekçe ne olursa olsun, bunu yapmanın en basit ve en uygun yollarını bilmek isteyeceksiniz. Aşağıdaki kısımlar, herhangi bir olası durumla nasıl başa çıkacağınızı size söyleyecektir.

KİŞİLERİ BİR İPHONE’DA E-POSTA YOLUYLA BİR SIM KARTA KAYDETME

iPhone X, iPhone 11 ve iPhone 8 gibi yeni iPhone modelleri, SIM kart kişilerinin ahizeden aktarılmasına izin vermez. iPhone’unuzun kişi listesinde birkaç arkadaşınız varsa, onları iletmek için e-postanızı kullanabilirsiniz. Bu işlem için bir Android cihaz gereklidir. Aşağıdaki adımları uygulayın:

 • iPhone’unuzda Kişiler uygulamasını açın ve SIM kartınıza kaydetmek istediğiniz kişileri bulun.
 • Bir kişi seçin, ardından “Kişiyi Paylaş” seçeneğine dokunun ve “Posta” simgesini seçin (Görünmüyorsa e-posta adresinizi ekleyin).
 • Bir bilgisayar kullanarak e-posta yoluyla değiştirdiğiniz vCard’ları indirin.
 • Cihazı bir Android telefona bağlamak için bir USB kablosu kullanın.
 • Android telefonunuzda Kişiler Uygulamasına gidin ve ‘USB Depolamadan İçe Aktar’a basın.
 • Kişilerin Android işletim sistemi çalıştıran telefona aktarıldığını onaylayın.
 • Contact Import/Export’a gidin ve “Sim Card’a Aktar” seçeneğini seçin.
 • Ayrıca vCard’ı Android telefonunuzun deposuna indirebilir ve aynı “USB depolama biriminden içe aktar” seçeneğini kullanarak telefonun kişiler uygulamasına aktarabilirsiniz.

İPHONE’DA KİŞİLERİ İCLOUD’DAN SIM’E KAYDETME

Birkaç kişiyi bir SIM karta aktarmanın daha kolay yolu, iPhone kişilerini iCloud ile senkronize etmek, cihaza indirmek ve ardından Android telefona aktarmak ve SIM karta aktarmak olacaktır. Adımları takip et.

 • iPhone ekranının üst kısmındaki [Adınız] öğesine dokunun, ardından Ayarlar’a gidin.
 • “iCloud”da “Kişiler”e dokunun ve seçin.
 • Kişilerin eşitlenmesine izin vermek için düğmeyi sağa çevirin.
 • iPhone kişileriniz daha sonra güvenli Wi-Fi üzerinden iCloud’a senkronize edilecektir.
 • Tarayıcı bulunan bir bilgisayarda ‘iCloud.com’u ziyaret edin.
 • Ardından iCloud hesabınıza giriş yapmak için “Kişiler”e gidin.
 • Ctrl veya Komut tuşunu basılı tutarken kişileri seçin.
 • ‘vCard Dışa Aktar’ düğmesini tıklayın.
 • Seçilen kişiler daha sonra bilgisayarınıza indirilir.
 • Eklentiyi kurun ve bu kişileri Android telefonunuza kopyalayın.
 • ‘Kişiler’ uygulamasına gidin ve USB depolama kişilerini içe aktarın.
 • Kişileri İçe/Dışa Aktar’a geri dönün ve SIM Karta Aktar düğmesine basın.

JAİLBREAK YAPARAK KİŞİLERİ KAYDETME

Kişilerin iPhone’dan SIM’e geçmesinin başka bir yolu daha var: jailbreaking. Hapishanede kırılmış bir iPhone için daha az sınırlama vardır. Kişileri iPhone’unuzdan SIM’inize kolayca kopyalamanıza yardımcı olması için iPhone’unuza yazılım yüklemeniz gerekir. Sadece bir jailbreak uygulaması indirmeniz ve talimatları izlemeniz gerekiyor. Zor bir iş değil. Bazı iPhone kullanıcıları iPhone Jailbreak’in tam olarak ne olduğunu bilmiyor, bu yüzden bu gönderiyi okumaya devam edebilirsiniz.

iPhone’un jailbreak’i Android cihazlarda kök salmaya yakın. Apple’ın iPhone kullanıcılarına getirilen kısıtlamaları kırmaya yardımcı olur. Bir iPhone’u jailbreak yaptıktan sonra, temel veya resmi sürümde gizlenmiş birkaç başka özelliği test edeceksiniz. Ve App Store’da ulaşılamayan tüm uygulamalar erişilebilir olacaktır.

Bir iPhone’u hapse atmak, iPhone’u daha özgür ve kullanımı daha rahat hale getiriyor gibi görünüyor. Ama iki ucu keskin bir kılıç ve dezavantajları da var. Jailbreak, iPhone’un garanti süresini ortadan kaldıracak. Diğer dezavantaj ise önemli ve üzerinde düşünmeye değer. İPhone’unuzda kullanım dışı olacak tüm güvenlik önlemleri bu kadar. Bu nedenle, bir iPhone’u jailbreak yapmak, kişileri sim karta aktarmak için düşünmeye değer bir yoldur. Bunu yapmayı planlıyorsanız, yalnızca kişileri yedeklemek yerine, iPhone’unuzdaki tüm verileri önceden aktarmanızı ve yedeklemenizi öneririz.

İPHONE KİŞİLERİNİ YEDEKLEMEK İÇİN ÜÇÜNCÜ TARAF VERİ AKTARIM YAZILIMI NASIL KULLANILIR?

Ayrıca, üçüncü taraf uygulamalar, kayıtlı telefon numaralarını bir iPhone’un dahili deposundan bir SIM’e taşımanın hızlı bir yoludur. Bu araçlar, kullanıcıların verilerini telefonlarından bilgisayarlarına daha hızlı taşımasına olanak tanır. Adresler, resimler, mesajlar, belgeler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere tüm veri formları değiştirilebilir.

Bu hizmeti kullanmak için iPhone kullanıcılarının önce bir uygulamayı kontrol etmesi ve ardından indirip cihazlarına yüklemesi gerekir. Bağlı cihaz, bu uygulamaların çoğu tarafından otomatik olarak tanımlanacaktır. Sonra yedeklemeye izin verecekler. Kişileri iletmek için yine de bir Android telefon ve bir bilgisayar bağlamanız ve bunları SIM karta kaydetmeniz gerekir.

Üçüncü taraf bir veri aktarım uygulaması kullanmanın avantajı, daha az karmaşık olmasıdır. iPhone’dan iPhone’a ve iPhone’dan Android’e dahil olmak üzere diğer aktarımlar da etkinleştirilir. Bu uygulamalar ayrıca iPhone’unuzun bozulması durumunda dosyalarınızı geri alabileceğiniz bir çevrimiçi depolama noktası sağlar.

Bonus İpucu: iPhone SIM Kart Kişilerini İçe Aktarma

Apple, kişileri iPhone’unuzdan SIM’inize doğrudan kopyalamanıza izin vermese de, kişileri SIM kartınızdan iPhone’unuza aktarma olanağı sağlar.

 • İstediğiniz iPhone kişilerini içeren SIM kartı takın.
 • Ayarlar uygulamasını açın, Mail’e ve ardından Kişiler için Takvimler’e dokunun.
 • SIM Kişilerini İçe Aktar’a dokunun.
 • SIM kartınızdaki kişilerin yerleştirileceği yeri seçin.

İPhone’da SIM Kart Olmadan Kişiler Nasıl Aktarılır?

SIM kartları unutun. Aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak verilerinizi iPhone’unuzdan yeni bir cihaza aktarın:

 • Bilgisayarınızı Kullanma: Mevcut iPhone’unuzu yenisiyle değiştiriyorsanız, verilerinizi aktarmak kurulum işleminin bir parçasıdır. Tek yapmanız gereken yeni telefonu eskisini senkronize ettiğiniz bilgisayara bağlamak ve ardından bu yedek verileri yeni telefonunuza geri yüklemek .
 • iCloud’u kullanma: iCloud, yeni bir aygıt kurarken bilgisayarınıza çok benzer şekilde çalışır. Ayrıca, verilerinizi bir aygıtta iCloud ile eşzamanlarsanız, iCloud ile de eşzamanlanan diğer uyumlu aygıtlar bu bilgileri otomatik olarak alır.
 • Diğer Hizmetleri Kullanma: Aktarmaya en çok önem verdiğiniz veriler adres defterinizse ve Apple ekosistemine kilitli değilseniz, kullandığınız araç muhtemelen kişilerinizi aktarmanın uygun bir yolunu destekliyor. iPhone kişilerini Google ve Yahoo adres defterleriyle senkronize edebilir veya Microsoft Exchange tabanlı bir ürün kullanıyorsanız, Exchange hesabınızı bağladığınızda kişileriniz otomatik olarak içe aktarılır.

SONUÇ OLARAK

Kişileri doğrudan iPhone’dan SIM’e kopyalayamamak kesinlikle rahatsız edici. iPhone’larda, veri aktarımı kısıtlamaları bazen kullanıcıları alışık oldukları bazı şeylerden kısıtlayabilir.

Neyse ki, yukarıdaki yöntemler bu kısıtlamaları atlamanıza ve SIM kart yedeklemenizi korumanıza yardımcı olabilir. Ancak bu makalede sunulan teknikler bu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır, durumunuza ve tercihlerinize bağlı olarak en sevdiğiniz yöntemi seçebilirsiniz.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.